Pomysł na prezent

Własnoręcznie wykonana praca, to według mnie najpiękniejszy prezent jaki może dostać druga osoba. Cieszę się, że są wśród Was twórcy, którzy podzielają to zdanie i odwiedzają moją pracownię, aby wykonać jedyne w swoim rodzaju unikalne prezenty. Powodów do świętowania mamy przecież wiele. Ale niezależnie od okazji, są to prezenty od serca, powstające z myślą o tej konkretnej osobie, co lubi, jakie ma hobby, jaką wykonuje pracę, w jakie kolory się ubiera, jak wygląda wnętrze jej mieszkania...to wszystko brane jest pod uwagę przy malowaniu ceramiki. Jeśli wykonujecie pracę na konkretną okazję i właściwie zostanie postawione pytanie dotyczące osoby obdarowanej, to pomysł co ma być pomalowanie pojawi się bardzo szybko. Ja Wam w tym pomogę. Pomogę zadać to pytanie i znaleźć odpowiedź. Pokażę różne gotowe prace, którymi będziecie mogli się zainspirować, podpowiem jaką techniką pomalować, wskażę książki, szablony w których znajdziecie pomysły.   
Najwięcej prac robicie w okresie bożonarodzeniowym. Pamiętam sytuację, kiedy jedna z moich klientek (teraz już stałych) odwiedziła moją pracownię po raz pierwszy. Właśnie w okresie przedświątecznym. Bardzo spodobał się jej taki pomysł na prezenty i postanowiła je zrobić dla całej swojej rodziny. Aby zdążyć z malowaniem, wzięła sobie urlop z pracy. Pozdrawiam Cię Kasiu:). Zamiast biegać po zatłoczonych sklepach, relaksowała się malując. Tak, relaksowała. Nie wspominałam jeszcze, że malowanie to relaks. Relaks po całym dniu pracy, odprężenie umysłu. Skupiamy się tylko na tej konkretnej czynności, tu i teraz. Często słyszę od swoich klientów, że to zajęcie ich odpręża. Potwierdził to też jeden psychiatra, który malował ceramikę w mojej pracowni:). Bo niezależnie od zawodu jaki wykonujecie na co dzień, większych czy mniejszych zdolności manualnych jakie mówicie, że posiadacie,  jesteście w stanie zrobić bardzo fajną pracę. Unikat!! Nie do podrobienia. Ciekawe też są reakcje osób, które dostają takie własnoręcznie wykonane prezenty, specjalnie z myślą o nich. Wzruszają się. Kiedy dorosły wnuczek lub wnuczka pomalował ostatni raz dla Babci, Taty, Mamy... laurkę? A po latach to robi, na ceramice, na trwałe, na zawsze. Kiedyś ktoś dla mnie namalował talerz. I mimo, że sama maluję i zawsze mogę sobie sama zrobić talerz, wzruszyłam się.
Poniżej pokazuję Wam przykłady prac, które wykonali goście pracowni. Inspirujcie się:)

Prezenty ślubne 

Wyjątkowy prezent na wyjątkową okazję. Inspiracją do wykonania pracy może być np. wzór zaproszenia ślubnego albo hobby państwa młodych. Pierwsze poniższe zdjęcia pokazują talerz na którym zostały zaniesieone obrączki do ołtarza. Praca pomalowana przez Priscillę poleciała wraz z nią do Brazylii.:) Natomiast zdjęcie pracy, na której para jest w samochodzie pokazuje, że hobby państwa młodych to auta i wspólnie prowadzą komis samochodowy. Każda pomalowana przez Was praca w mojej pracowni jest oryginalna i ma swoją autentyczną historię.
 
 

W podziękowaniu dla rodziców, wręczane podczas ślubu

Walentynki  

Bez serc i serduszek nie ma walentynek!!! Ale takie serce powstało tylko jedno:) Ktoś jest szczęściarzem. Ma swoje miejsce w sercu u drugiej osoby.
 


Odciskanie stopek i rączek

Najmłodsi też mogą malować! Sami zrobią pamiątkę dla swoich rodziców i dziadków.
Jak zrobić taki prezent? Stopkę lub rączkę dziecka malujemy miękkim pędzelkiem zamoczonym w farbie. Przykładamy na ceramikę i dociskamy, tak aby odcisnęły się wszyskie paluszki. Po odciśnięciu, myjemy dziecku rączkę lub stopkę; pracę szkliwimy i wpalamy.
Gdyby tak odciskać co roku ....

Narodziny Dziecka

Ten wyjątkowy moment też można uwiecznić. Pomysł dla chrzestnych, cioć i wujków. Czy ktoś z was jeszcze pamiętał ile mierzył i ważył jak się urodził?
 


Dzień Mamy 

Farby już przygotowane, temat pracy wymyślony... Za chwilę powstanie piękny prezent:)

i za chwilę Olga po raz pierwszy pomaluje ceramiczny talerzA oto efekt pracy po wypaleniu:

Ola też zrobiła prezent na Dzień Mamy - różę w sercu

Dzień Ojca

Wiek nie ma znaczenia. Pamiętajcie o swoim tacie.

Dla Babci i Dziadka

Oczywista oczywistość. Babcie i Dziadkowie są najukochańsi. 


fot. Diana Domin

Z okazji urodzinDla nauczyciela  

Na zakończenie roku szkolnego albo z okazji Dnia Nauczyciela. Z podpisami dzieci, z dedykacją. Grupowa praca albo indywidualna. Polecam:). Jeśli jesteście z daleka albo nie mogą wszyscy pojawić się w pracowni to: 1. pracę można dostać do malowania "na wynos" lub 2. namaluję dla Was na zamówienie. 
 
Prezent z okazji parapetówki 

Zróbcie swoim znajomym przyjemność i namalujcie coś do ich wnętrza. Mogą być też kubki, talerze, czajnik, wazon... W nowym mieszkaniu na pewno przyda się ceramika.
 

Dla pary - od tatusia 

Gdy syn z synową proszą pięknie...ojcowskie serce zawsze zmięknie:)

Talerz dla niejadka  

tutaj jeszcze w trakcie malowania.

Na takim talerzu układa się w śmieszny sposób jedzenie – np. makaron jako włosy. A wówczas zaciekawione dziecko z chęcią zjada obiad.

Prezenty świąteczne 

Pomóżmy Mikołajowi:)

Namalujemy dla Was:)

Jeśli mieszkacie daleko od Warszawy...albo na prawdę nie macie czasu (bo w brak zdolności nie uwierzę!)...albo jest coś co przeszkodzi żeby semej/samemu namalować pracę to zrobię to za Was:)

Pamiętaj, że możesz też kupić u nas Kupon Prezentowy:)

4 komentarze: