poniedziałek, 26 maja 2014

Co zrobić na koniec, który jest początkiem

Kwiatek czy odcisk?

Nadchodzą wielkimi krokami, upragnione, wyczekiwane wakacje. Przynajmniej dla tych, którzy chodzą jeszcze do szkoły.
Koniec roku szkolnego to czas, kiedy wypada podziękować swoim nauczycielom. Najprościej jest to zrobić kwiatkiem. Kwiaty są cudne, ładnie pachną przez kilka dni...Jak chodziłam do szkoły nigdy nie zastanawiałam się i nie obchodziło mnie to, co robi nauczyciel z tymi np. trzydziestoma bukietami. Kwiaty to miły gest i są potrzebne, ale po co aż tyle bukietów? Wiem, bo taka jest liczba dzieci w klasie. Szkoda, że nie można ich dostawać np. po 2 bukiety w miesiącu przez cały rok. 
Ale nie chcę już rozpisywać się o kwiatach. Chcę Wam pokazać, że można mniej przewidywalnie podziękować swojemu nauczycielowi. Zwłaszcza takiemu, którego się lubi i ceni. Kiedyś nawet nie pomyślałam, że można inaczej.. ale jestem usprawiedliwiona, bo nie było przecież jeszcze MadeByYou.


Do proponowanej przeze mnie formy podziękowania potrzebne są CHĘCI, a wreszcie ja Wam pomogę, chociaż często sami mnie zaskakujecie swoją kreatywnością.Przepis nr 1 na prezent dla nauczyciela


Składniki podziękowania:

- 1 ceramiczny talerz (koszt od 50 pln (rozmiar obiadowy) do 120 pln (rozmiar ogromny))

- ołówek i gumka

- farby (dostaniesz je od nas pojemniczkach)

Naszkicuj ołówkiem projekt (możemy go wspólnie wymyślić), gumką możesz go zawsze skorygować. Farbami pomaluj to, co naszkicowałeś. Przynieś pracę do MadeByYou. Wypieczemy ją w piecu ceramicznym. Odbierz pracę.Teraz słyszę: to nie jest klasa uzdolniona plastycznie, albo dzieci są za małe, aby same pomalowały (przedszkole). Super!! Nie muszą przecież malować pędzlem.Przepis nr 2 na prezent dla nauczyciela


Składniki podziękowania:

- 1 ceramiczny talerz (koszt od 50 pln (rozmiar obiadowy) do 120 pln (rozmiar ogromny))

- palce (1 szt /1 dziecko  x liczba dzieci w klasie)

- gąbeczka

- farby (dostaniesz je od nas pojemniczkach)

Gąbeczkę zamocz w farbie. Dotknij nią o paluszek dziecka. Dziecko odciska paluszek na ceramice, a potem myje ręce. A teraz możesz podpisać imieniem każdy paluszek i/lub domalować do niego różne kreseczki, które zrobią z niego np. śmiesznego ludka. Przynieś pracę do MadeByYou. Wypieczemy ją w piecu ceramicznym. Odbierz pracę.Prezentem może być talerz, ale mogą to być też i inne formy ceramiczne np. kubek, filiżanka, pojemnik itp.Do takiej pracy dołóż tylko 1 bukiet kwiatów i ....będzie śliczny, TRWAŁY, ORYGINALNY, NIEPOWTARZALNY  prezent od serca. Hand made, made by you:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz