środa, 16 lipca 2014

Jak Ona to robi?

Bo każda Joanna jest zdolna:)

Asia, której kilka ceramicznych kubków pokazałam już wcześniej w dziale Galeria (http://malujceramike.blogspot.com/p/galeria.html), jest studentką budownictwa Politechniki Gdańskiej. Ale jej pasią jest malowanie, nie tylko na ceramice. Swoje obrazy pokazywała na wystawach grupowych, teraz przygotowuje się do własnej wystawy. Brała udział w światowym konkursie Concours Mondial de' lAquarelle i jej akwarele znalazły się w pierwszych 10% najelpszych prac spośród ponad 2 tysięcy!
Cieszę się, że odwiedza moją pracownię i mogę "na żywo" zachwycać się jak tworzy. Inspiruje ją naturą, często korzysta z atlasów ze zwierzętami. Teraz Asia wyjechala na plener malarski, może którąś ze swoich prac z pleneru przeniesie też na ceramikę? Ja czekam z niecierpliwością na malowanego pawia:)
Enjoy!

Prace po wyschnięciu, przed wypaleniem.
I już gotowe, po wypaleniu:
Są idealne!
a oto Asia ze swoją poprzednią pracą - ośmiornicą:)
Są też i inne zwierzątka:
I motyle:
A tak wygląda proces powstawania kubków z kwiatami:
 A oto prace Asi z pleneru, malowane akwarelą.
Oto kolejna seria kubków: Cuda natury:)

I efekt po wypale:

Więcej prac Asi możecie obejrzeć na stronie: http://joannamarkowska.portfoliobox.me/. A jeśli chcielibyście mieć podobną pracę - Asia może wykonać ją na zamówienie:)

10 komentarzy:

 1. Za zwierzęcymi motywami nie przepadam (chyba że jest to kot;)), ale pomysł i wykonanie spersonalizowanej kwiatowej zastawy to cudo po prosu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zeszłym tygodniu mówiłam Asi, żeby namalowała kota:) Może w końcu teraz się zdecyduje. Podsunę jej album z kotami:)

   Usuń
  2. Ja mam dwa kubki z kotami. Jeden mi pękł to wzięłam na długopisy :) Fabryczne podróbki malowideł ceramicznych, ale i tak je uwielbiam.

   Usuń
  3. Zapraszam Panią do mojej pracowni na malowanie kotów:)

   Usuń
 2. niezwykle zdolna dziewczyna! prace piekne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Asia na pewno ucieszy się z takich komentarzy, jak wróci z pleneru malarskiego:)

   Usuń
 3. Fantastyczne i przepiękne! Nawet do głowy mi nie wpadło, że efekt malowania może być taki ciekawy i zaskakujący. Wielkie gratulacja dla twórczyni:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję w imieniu Asi. Pani Aniu, goście mojej pracowni tworzą prawdziwe cuda:)

   Usuń