piątek, 27 września 2019

Prezent dla nauczyciela

Pomysły hand made na prezent dla nauczyciela

Przedstawiamy pomysły na prezent dla nauczyciela, które mogą zostać zrealizowane w naszej pracowni. Mogą one być wykonane przez Was lub przez nas:) Możemy też wysłać wykonaną przez nas pracę. Będzie nam miło, gdy nas odwiedzicie. Pracownia jest "otwarta" tzn można przyjść bez zapisywania się w godzinach jej otwarcia czyli wtorek lub czwartek 16-20, sobota 11-18. Mieścimy się w centrum Warszawy, ul. W. Górskiego 6.

1. Odciskanie paluszków przez dzieci

To piękny pomysł na wykonanie pracy przez dzieci. Taka technikę mogą wykonać nawet przedszkolaki. Jak to wygląda krok po kroku? Kupujecie u nas wybraną formę ceramiczną - np. kubek, talerz, wazon....dostajecie od nas specjalne farbki na wynos. Uzgadniamy jaki motyw będzie na pracy - np. biedronki, ptaszki, ludziki.  W przedszkolu lub szkole dajecie taką ceramikę dzieciom aby odcisnęły swoje paluszki. Oczywiście ktoś z Was będzie musiał nadzorować tą pracę. Ale odciśnięcie paluszków nie zajmie dużo czasu:) Przynosicie ceramikę do pracowni i na miejscu pomożemy Wam podpisać odciśnięte paluszki imionami twórcy, domalować do nich rożne elementy,  napisać życzenia.....Pracę zostawiacie w pracowni na kilka dni celem jej wypalenia. Takie prezenty maja dużą wartość bo wykonują je dzieci :) Cena zależy od wybranej formy ceramicznej. Ale płacicie tylko za formę a nie za naszą pomoc oraz w cenie zawarte są farby, szkliwienie i wypał.  Ceny od około 40 pln za ceramikę. A tak prezentują się przykłady prac, które były wykonane taką techniką:
Ludziki:
Ptaszki:
Ptaszki, motylki, kwiatki:

 Biedronki: Tutaj jedna z mam miała rewelacyjny pomysł aby paluszki były nutkami, ułożonymi w utwór Sto lat:)

2. Sami malujecie ceramikę.

1 sztukę ceramiki może wykonywać 1-2 rodziców lub uczniów. W przypadku, gdy 1 ceramikę chce pomalować więcej osób w pracowni doliczany jest dodatkowy koszt. Ceramikę malujecie w naszej pracowni lub możecie zabrać ją do domu wraz z farbkami. I w tym przypadku opłata też jest tylko za wybraną formę ceramiki. Małe talerze od 45 pln, talerze obiadowe od 60 pln. Są też patery i talerze 40 cm.
Oto jak sobie poradzili nasi goście:

3. Malowanie przez cała klasę dla każdego nauczyciela

Odwiedza nas cała klasa i każde dziecko maluje prace dla wybranego nauczyciela. Często malowane są kubki. Dla pana od matematyki  - kubek we wzory matematyczne...według waszej wyobraźni.
Więcej przykładów Waszych i naszych prac znajdziecie tutaj na blogu http://malujceramike.blogspot.com/2018/05/pomys-na-prezent-dla-nauczyciela.html


4. MadeByYou maluje dla Was.

Malowany może być kubek, talerz lub inna forma ceramiczna według Waszych wytycznych. Przykłady zobaczycie poniżej. Całą klasę dzieci najczęściej wykonujemy na talerza o średnicy 35 lub 40 cm lub na paterze z nogą. Mogą być malowane dzieci - ludziki lub tylko ich główki. Oba warianty uważam, że wyglądają bardzo fajnie. Postacie malujemy według podanej przez Was charakterystyki, tak więc nie są to przypadkowe malunki..Możemy wymyślić coś razem.  Nauczyciela malujemy na podstawie zdjęcia. To jest najdroższy wariant prezentu. Cena uzależniona jest od ilości postaci na pracy. I jeśli będziecie chcieli zapytać nas o koszt - proszę od razu podawać liczbę osób (kontakt przez FB lub joanna@madebyyou.pl, tel. 531 935 135). Taką pracę malujemy około 5-6 h, szkliwimy i wypalamy w piecu ceramicznym.. I na koniec bardzo ważna informacja   - jeśli chcecie abyśmy wykonali dla Was pracę - zwłaszcza talerz z dziećmi, nie odkładajcie tej decyzji na ostatnią chwilę. Jeśli potrzebujecie prezent na koniec roku to najlepiej zamawiać go nawet 3 miesiące wcześniej. 5. Prezent na ostatnią chwilę.


Jeśli nie zdążyliście pomalować pracy albo zamówić jej u nas - możecie skorzystać z dostępnej oferty w pracowni. Znajdziecie u nas: mydelniczki, tabliczki, talerze....

12 komentarzy:

 1. Super pomysły na prezent dla każdego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak :),pomysły na wiele okazji. dziękuję za tą opinię.

   Usuń
 2. Pytanie może banalne, ale zwyczajnie nie wiem :) Czy takie naczynia z czasem nie blakną lub z innych powodów ścierają się?

  OdpowiedzUsuń
 3. Pytanie jest ok, gdyż takie rzeczy się zdarzają w przypadku malowanej ceramiki szkliwionej - kupionej w sklepie, malowanej farbami które potem wypala się w kuchence w domu. Nie są wtedy tak trwałe, zwłaszcza jeśli wkłada się je do zmywarki. Prace, które przedstawiamy są malowane profesjonalnymi farbami na surowych formach ceramicznych (są szorstkie w dotyku i bez szkliwienia nie nadają się do użytku na tym etapie), następnie po pomalowaniu praca jest szkliwiona i wypalona w piecu ceramicznym na ponad 1.000 stopni. Kolory nie mają szans na zmycie podczas użytkowania. Jedyne ryzyko to że ceramika może zostać zbita przez nieuwagę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. To są świetne propozycje nie tylko dla nauczyciela ale na każdą inną okazję - my w szkole robiliśmy takie z dzieciakami na dzień babci i dziadka, będziemy robić na święta - super opcja i pozwala się maluchom rozwijać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio robiliśmy takie talerzyki z moim synkiem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam craft i samodzielne robienie produktów. Oby więcej takich wpisów.

  OdpowiedzUsuń
 7. ostatnio podczas tej całej kwarantanny strasznie się nudziliśmy z dzieciakami więc te pomysły z wpisu zaczęliśmy wcielać w życie i zabawy było w związku z tym mnóstwo :D takie kreatywne spędzanie czasu jest extra ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne prace 😍 gratuluję talentu

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam sama przerabiać różne przedmioty i tworzyć takie małe dzieła :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajne te tabliczki, zupełnie jak mini obrazy.

  OdpowiedzUsuń